<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=271489683739696&ev=PageView&noscript=1" /> <img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=3001782813469784&ev=PageView&noscript=1" />

Opinie pacjentów

Pani Monika motywuje swoją kompetencją,starannie wykonanymi materiałami edukacyjnymi.Teraz tylko się dostosować!

Ewa

Poznaj inną historię

Niesamowita zmiana

Do zmiany skłonił mnie mój roczny synek Stasiu. Niestety i na szczęście zdałem sobie sprawę, że mój stan zdrowia i kondycja pozostawiają bardzo wiele do życzenia, a nadążyć za malcem było prawie niemożliwe. Moja partnerka Magda, natrafiła na akcję metamorfozy „Bądź w formie na sylwestra” organizowanej przez Wrocławski Aquapark oraz Poradnię Dobry Dietetyk Monika Biziel i tak zgłosiłem się do programu.

czytaj więcej

Zacząć po prostu zdrowo żyć

  • Kobieta
  • 05 października, 2016

W codziennej bieganinie nawet nie zauważyłam, kiedy przybyło mi ze 30 kg. Ogarnęłam się na tyle, że schudłam 25 kg na preparatach Herbalife. Niestety, nadwaga szybko zaczęła wracać. Z nadprogramowymi kilogramami ciężko się funkcjonowało; trudno jest podbiec, schylić, rano źle się wstaje, a o estetyce wyglądu nie wspomnę. W tym samym czasie miałam problemy tarczycowe i po wielu miesiącach diagnozowania wycięto mi tarczycę. Następstwem nieprawidłowo pracującej tarczycy, pojawił się wysoki wskaźnik cholesterolu, a na horyzoncie pojawiła się groźba leczenia kardiologicznego. Stwierdziłam, że nie mogę tak dalej żyć i nie chcę już powrotu do poprzedniej wagi.
 

Odżywianie częścią zdrowia

Ponieważ leczyłam się w poradni endokrynologiczej, lekarz zalecił mi jako najlepsze lekarstwo pozbycie się niepotrzebnych kilogramów i polecił Panią Monikę jako dobrego specjalistę. W ciągu kilku miesięcy schudłam ok 20 kg na diecie opracowanej przez Panią Monikę. Jest to po prostu zmiana sposobu żywienia, zastąpienie złych produktów i nawyków zdrowymi posiłkami już do końca życia. Nie jest to aż tak bardzo wymagające, bo nowy sposób żywienia daje uczucie sytości, które jest bardzo ważne, szczególnie w pierwszych miesiącach.


Fitness to za mało

Jestem aktywna fizycznie i na fitnessie lub siłowni spędzam 6-8 godzin tygodniowo, ale stwierdziłam, że nawet 10 godzin spędzonych na ćwiczeniach nie powoduje spadku wagi BEZ DIETY ograniczającej nadmiar kalorii. Największym moim problemem w tracie odchudzania jest stres, który powoduje, że mam ochotę sięgnąć po coś dodatkowego do zjedzenia. Co prawda, nie są to już niezdrowe przekąski, ale również z tymi zdrowymi trzeba się liczyć, bo takie pyszne orzechy lub suszone owoce zawierają mnóstwo kalorii pomimo ich niezaprzeczalnych wartości odżywczych.


Mam zdrowe nawyki

Po kilku miesiącach zdrowego żywienia poziom cholesterolu zaczął wracać do normy, wskaźnik BMI obniżył się, a moja waga spadła. Sylwetka wyszczuplała, a ja czuję się fantastycznie, lekko, szczupło i estetycznie. Mogę szybko chodzić, moje ruchy są energiczne, zwinne. Żadne wyzwanie fizyczne nie stanowi dla mnie problemu, mogę pokonywać następne, coraz trudniejsze etapy na fitnessie i nie tylko. Z pomocą Pani Moniki nie tylko utrzymuję wagę (mimo kilku potknięć), ale wierzę, że nauczę się prawidłowego, zdrowego stylu życia.

 
Nie ma diety cud

Dziś rozumiem, że żadna dieta cud nie zastąpi normalnego, zdrowego jedzenia, ograniczania sobie kalorii, wysiłku fizycznego. Trzeba mimo upadków, podjadania, ciągle próbować nad sobą panować, aż stanie się to normą dnia codziennego. Każdemu, kto chce się pozbyć nadwagi proponowałabym, aby zaczął współpracę z dietetykiem, regularnie ćwiczył, a moja historia jest żywym dowodem na to, że nie należy się wahać, odkładać decyzji na jutro, tylko bez zbędnych czynności i obietnic zacząć po prostu zdrowo żyć.

 

Wypowiedź dietetyka, Pani Moniki Biziel z Poradni Dobry Dietetyk we Wrocławiu

Pani Aneta jest osobą pracowitą, wytrwałą i z olbrzymią dawką optymizmu oraz pogody ducha. Wykazała wielką determinację i chęć do zmian. Mimo problemów zdrowotnych nie załamała się, lecz wytrwale walczyła. Drobne potknięcia nie zniechęciły jej do ciągłej walki o zdrowie, lepszy wygląd oraz dobre samopoczucie. Problemy tylko motywowały ją do dalszej pracy nad sobą. Pani Aneta jest także mistrzynią organizacji czasu.  Mimo licznych obowiązków służbowych, rodzinnych zawsze znajdowała czas na aktywność fizyczną co najmniej 4 razy w tygodniu. W dodatku „zaraziła” zdrowym odżywianiem całą swoją rodzinę. 

POKAŻ